5.4.2024
Lepidlo na mucholapce je z tajné receptury. Prvorepublikové stroje jich chrlí miliony
Lapače dotěrného hmyzu opatřené lepidlem podle tajné receptury míří přibližně do padesáti zemí světa.
2.3.2024
Reportáž ČT1 o exportu českého zboží a produkci firem pro zahraniční trhy.
Reportáž najdete zde: ceskatelevize.cz/porady/1097181328-udalosti
7. 08. 2020
Jak se zbavit much, komárů a vos pod pergolou
Letní radovánky na zahradě, pod pergolou, u bazénu nebo na terase. Když jsme obklopeni rodinou, přáteli nebo si užíváme o samotě s knihou. Tyto krásné chvíle nám mohou zkazit jen dvě věci, náhlý déšť a obtížný hmyz. Přes den hlučné mouchy, ale i nebezpečnější vosy, a večer komáři…
2. 12. 2019
Židlochovické mucholapky lapají hmyz ve 40 státech světa. A zbrojí na šváby.
Mucholapka lapající – a vydělávající – miliony pochází z Česka, konkrétně z Papírny Moudrý v Židlochovicích u Brna, jednoho z největších světových výrobců pastí na tento polétavý hmyz. Jinak řečeno, když je v létě vedro a my nadáváme na otravné potvůrky všeho druhu, v Židlochovicích si mnou ruce, protože mají žně.
23. 08. 2019
Dobyli svět mucholapkami
Jihomoravská Papírna Moudrý dokázala, že ve světě může prorazit i malá česká firma.
25. 04. 2018
Využitie stajňových mucholapiek PM vo výskume boja proti bodavke stajňovej
Spoločnosť Scientica, s.r.o. realizuje od roku 2015 vedecký projekt, ktorý je zameraný na výskum bezpesticídových metód kontroly početnosti bodavky stajňovej. Výskum sa uskutočňuje v areáli poľnohospodárskeho družstva Šenkvice, SR v externých aj interných priestoroch pre chov hovädzieho dobytka.
20. 03. 2017
Papírna Moudrý testuje Biostatek
Feromonový lepový prostředek „DressBand“ na monitoring výskytu pomáhá v boji s přemnoženými šatními moly na Biostatku pana Veselého.
20. 8. 2015
Tajemství mucholapky je v lepidle s tajnou recepturou
Mucholapka. Primitivní, prastará a osvědčená pomůcka k lapání much. Přesto by její vzhled i funkci dnes stěží dokázalo popsat jen pár velkoměstských dětí.
24. 9. 2015
Česko je velmoc.
Víte v čem?
6. 8. 2013
Mucholapky z Židlochovic loví mouchy ve třiceti zemích světa
Libor Moudrý si v roce 1991 pronajal stroje a materiál bývalých Brněnských papíren a rozjel vlastní byznys. Teď je jeho Papírna Moudrý jedním z největších výrobců mucholapek na světě. Moudrý teď přemýšlí, jak byznys – s marží často jen v řádu desítek haléřů na výrobku – dál rozvíjet. Mucholapky z Židlochovic by rád prosadil v Africe. Největší překážkou je lenost tamních lidí, říká podnikatel.
31. 01. 2013
Vyvíjí mucholapky na komáry
Mucholapky vyráběné v centru Židlochovic likvidují nepříjemný hmyz na třech kontinentech.
13. 5. 2010
Milionové mucholapky
Nejhůře bylo v roce 2004. Tehdy byl dokonce ve hře prodej společnosti, která nyní ročně dosahuje obratu mezi 80 a 120 miliony korun a zaměstnává devadesát lidí. Moudrý se však nedohodl s německým konkurentem na ceně a dodnes si tyto chvíle připomíná, když má slabou chvilku. »Tluču se do hlavy, že jsem si myšlenku na prodej vůbec připustil,« říká.
12. 8. 2009
Mouchy celého světa, třeste se!
I mucholapky podléhají módě. Moudrý nabízí mucholapky s motivy květin nebo hmyzu, také připravuje lapače ve tvaru květu. Vyráběly se také mucholapky s pivními symboly, aby se hodily do hospodského prostředí.
9. 9. 2008
Mucholapky ze Židlochovic chytají mouchy až v Africe
Židlochovice – Mouchy celého světa, třeste se. S takovým sloganem se pustil do podnikání Libor Moudrý. V jeho papírně v Židlochovicích na Brněnsku se už léta vyrábějí mucholapky.
21. 6. 2008
České mucholapky na mouchy celého světa
Musca domestica, moucha domácí… Lidem všech kontinentů s výjimkou Antarktidy mouchy znepříjemňují život. Pro Libora Moudrého znamenají dobrý byznys. Jeho mucholapky chytají mouchy po celém světě!

29. 10. 2007
Tajemství lepidla znají jen tři lidé
Čtrnáct dnů teplého počasí. Podobně příznivé podmínky potřebuje k rozmnožení obyčejná moucha. To je voda na mlýn jednačtyřicetiletého Libora Moudrého z Židlochovic na Brněnsku. Je totiž jedním z největších výrobců mucholapek na světě.
8. 6. 2005
Tradice, budoucnost, export a prosperita
Kromě klasických mucholapek, které znaly již naše babičky, nabízíme několik dalších druhů pastí na mouchy. Moderní, velmi estetickou okenní mucholapku, velký desetimetrový lapač pro stáje a chlévy, feromonové lapače potravinových molů ve dvou provedeních, lepové desky na ochranu rostlin proti nežádoucím škůdcům, nástrahy na lezoucí hmyz, plácačky na hmyz, samolepící okenní a balkónové sítě.
10. 10. 2005
Staré dobré mucholapky
V zahraničí začala poptávka po mucholapkách stoupat a Libor Moudrý mohl začít vyvážet a rozšiřovat výrobu.
18. 12. 2005
Mouchy všech zemí, třeste se!
13. 3. 2003
Mucholapky pro celý svět
Když kolega Jaromír Marek před časem oznámil, že odjíždí do Židlochovic u Brna natáčet reportáž o výrobě mucholapek, přiznám se, že mně to téma poněkud zaskočilo. Co může být na mucholapce zajímavého a kdo ji ještě dnes používá? Jak jsem se však dozvěděla, mucholapky z Židlochovic putují doslova do celého světa.